Odpis 1 procenta na naukę prawdopodobnie w 2014 roku

2013-03-27 20:59:43 (ost. akt: 2013-03-27 10:28:55)
Odpis 1 procenta na naukę prawdopodobnie w 2014 roku

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Prawdopodobnie w przyszłym roku będzie można odpisać 1 procent od podatku CIT na jednostki naukowe. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka powiedziała na antenie radiowej Trójki, że projekt ma pozytywną rekomendację ministerstwa finansów.

Szefowa resortu nauki zaznaczyła, że firmy mogłyby przekazywać odpis podatkowy na cele statutowe poszczególnych jednostek naukowych. A więc na projekty naukowe, edukacyjne, a nawet na to, by podwyższyć stypendia doktorantom czy płace młodym naukowcom - zaznaczyła Barbara Kudrycka.

Wśród proponowanych zmian w ustawie - Prawo o szkolnictwie wyższym znajduje się również propozycja tworzenia bazy prac dyplomowych. W ocenie Barbary Kudryckiej, takie rozwiązanie umożliwiłoby sprawniejsze zwalczanie problemu plagiatu. Minister nauki zaznacza jednak, że znowelizowana ustawa może nie wejść w życie w pierwotnym terminie - czyli 1 października tego roku: Może dlatego, że dostaliśmy dosyć dużo uwag do tych założeń w ramach konsultacji społecznych i międzyresortowych, być może ta ustawa wejdzie w życie trochę później - zaznaczyła minister nauki.
Barbara Kudrycka powiedziała, że system bazy prac dyplomowych mógłby działać na szeroką skalę najpóźniej od 2015 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Trójka/kd/buich

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anty_plagiat #1991169 | 193.242.*.* 12 maj 2016 13:54

    Chciałbym wam zaprezentować działanie programu anty plagiat Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych. Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe. Wyszukane zdania które są plagiatem program podkreśla na czerwono i podaje linka gdzie znaleziono plagiat oraz całkowity procent splagiatowanych tekstów. Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego youtube com/watch?v=TWxQZrZMU2U więcej o programie oraz pełną wersje można zakupić na stronie antyplagiat net albo krócej jak np.Jeśli ktoś potrzebuje sprawdzić plagiat tekstu polecam stronę antyplagiat net Chciałbym wam zaprezentować działanie programu anty plagiat Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych. Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe. Wyszukane zdania które są plagiatem program podkreśla na czerwono i podaje linka gdzie znaleziono plagiat oraz całkowity procent splagiatowanych tekstów. Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego youtube com/watch?v=TWxQZrZMU2U więcej o programie oraz pełną wersje można zakupić na stronie antyplagiat net albo krócej jak np.Jeśli ktoś potrzebuje sprawdzić plagiat tekstu polecam stronę antyplagiat net

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. alma #1103508 | 46.29.*.* 4 cze 2013 13:52

    w końcu coś zaczyna się zmieniać.. szkoda że ja już nie skorzystam ;) ważne jednak że jest coraz więcej możliwości dokształcania się. dla mnie jest nią obecnie konkurs Accenture:accenture.com/pl-pl/landing-pa ges/Pages/konkurs.aspx jeśli moja praca wygra to pojadę do Mediolanu. jeśli nie może uda się chociaż iPhona zdobyć :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz