Uczta dla studentów! Rarytasy w Bibliotece Uniwersyteckiej

2013-03-18 21:00:00 (ost. akt: 2013-03-18 22:07:33)
Uczta dla studentów! Rarytasy w Bibliotece Uniwersyteckiej

Autor zdjęcia: Paulina Warchoł

Studenci, którzy w niedzielę (17 marca) wybrali się do Biblioteki Uniwersyteckiej mogli wziąć udział w prawdziwej uczcie. Czekała na nich prawdziwa „Galeria Smaku”.

Chodzi oczywiście o wystawę, którą przygotowali studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Gastronomii Sztuki Kulinarnej UWM. Wystawę otworzyła prodziekan ds. studentów WNoŻ Lucyna Kłębukowska, a gości przywitali opiekun koła dr Marzena Danowska-Oziewicz i przewodniczący koła Konrad Kuzyka.

Studenci sami przygotowali wszystkie potrawy, a potem zrobili im zdjęcia. Te rywalizowały w dwóch kategoriach: danie główne i deser. Co można było zobaczyć? Między innymi takie rarytas jak polędwiczka w panierce z prażonych migdałów z karmelizowanymi truskawkami. Całość dopełniała sałatka z rukoli i pomarańczy. To potrawa Julity Kowalewskiej, która zrobiła najlepsze danie główne i zdobyła nagrodę publiczności. Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Lisiewicz za polędwiczkę wieprzową w sosie malinowym..

Kamil Ejsmont wykonał najlepszy deser. Jego danie to pralinki z musem z białej czekolady i musem truskawkowym. Wyróżnienie w tej kategorii dostała Gabriela Wysocka za zrobienie eton mess z pestkami granatu.

Prace studentów oceniało jury w składzie: dr inż. Marzena Danowska-Oziewicz – opiekun Koła Naukowego , dr inż. Lucyna Kłębukowska – prodziekan ds. studentów WNoŻ, prof. dr hab. Jerzy Borowski oraz znany szef kuchni – Grzegorz Labuda.

Była to pierwsza wystawa, którą zaprezentowali w ramach działalności swojego koła. Wystawę można oglądać od 18 do 28 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej. Sponsorami wystawy są: Wydział Nauk o Żywności i producent środków czystości dla przemysłu spożywczego firma CLARIN z Białegostoku.

Źródło: Artykuł internauty

Tagi: wystawa UWM

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krzysiu #2009671 | 83.31.*.* 12 cze 2016 18:11

    Jak ci smutno jak ci źle DEPRESINU najedz się

    ! - + odpowiedz na ten komentarz